Gięcie rur Gdańsk Gdynia pomorskie

Wykonujemy usługi gięcia rur 3D na giętarce trzpieniowej sterowanej numerycznie NC. 

Specjalizujemy się w gięciach seryjnych i średnio seryjnych. Gniemy rury dla klientów z Trójmiasta i okolic. Możliwa wysyłka giętych elementów do klienta kurierem lub spedycją. 

Gięcie rur Gdańsk - giętarka trzpieniowa


Średnica zewnętrzna rury ø [cal] Rozmiar rury ø
[mm]
Promień gięcia
[mm]
3/8” 17,2 51
1/2” 21,3 64
3/4” 26,9 80
1” 33,7 83
1 1/4” 42,4 88
2” 60,3 180Gięcie rur to popularny proces obróbki w przemyśle metalowym. Gięcie na zimno gwarantuje wysokie walory estetyczne oraz niższe koszty produkcyjne od wspawywania kolan. Dodatkowo gięcie rur sterowane komputerowo CNC pozwala uzyskać identyczne detale w całej serii co ułatwia dopasowanie do szablonów spawalniczych i umożliwia spawanie zrobotyzowane. Obróbka plastyczna jest precyzyjna, a efekty zależą od umiejętności operatora i jakości materiału z którego wykonana jest rura. Gięcie rur to technologia umożliwiająca wykonanie wielu detali znajdujących zastosowanie w przemyśle, meblarstwie, przemyśle samochodowym oraz budownictwie.

Gięcie rur stalowych


Rury stalowe są najbardziej popularne w technologii gięcia trzpieniowego (z pilotem) lub walcowania. Parametry gięcia dobieramy zależności od średnicy rury, promienia gięcia, kąta gięcia i grubości ścianki. Przed wykonaniem detali docelowych konieczne jest wykonanie gięcia próbnego i korekty parametrów w celu osiągnięcia najlepszego efektu. Do gięcia rur stalowych wykorzystujemy giętarkę trzpieniową o promieniach gięcia 3D. Pozwala to wykonać serię gięć na jednym kawałku rury w kilku płaszczyznach osiągając efekt gięcia 3D. Możliwe jest gięcie rur bezszwowych, precyzyjnych i rur ze szwem.


Gięcie trzpieniowe


Ta technika pozwala giąć rury z promieniem 3D, a nawet 2D uzyskując gładką powierzchnię bez zmarszczeń i spłaszczenia profilu rury. W przeciwieństwie do gięcia trójrolkowego, które szczególnie nadaje się do wykonywania łuków, gięcia są identyczne a ich promień zależy od zastosowanego narzędzia. Dodatkowo pozostaje niemal idealnie okrągła poprzez umieszczeni wewnątrz rury narzędzia (trzpienia), które chroni przed zgniataniem w trakcie pracy maszyny.


Parametry gięcia rur


Giętarka trzpieniowa pozwala na wykonywanie gięć do 180 stopni. Maksymalna długość rury wynosi 4m, ale obszar w jakim mogą być wykonane gięcia na rurze to 320 cm.  


Giętarka do rur - pomorskie gięcie rur

Możemy dla ciebie wykonać stelaże do krzeseł lub mebli, elementy rurociągów, gięcie barierek, wyginanie rur grubościennych i cienkościennych, zaginanie rur pod gmole, grzejniki, łóżka i inne, elementy maszyn, stelaże gięte z rur. 


Gięcie rur Gdańsk, Gdynia, Trójmiasto, Tczew, Słupsk, Malbork, Bytów, Czarna Woda, Człuchów, Kartuzy, Krynica Morska, Kwidzyn, Lębork, Łeba, Miastko, Pruszcz Gdański, Skarszewy, Skórcz, Sopot, Starogard Gdański, Sztum, Wejherowo, Żukowo


STARMAX CNC
tel. 793 330 030 


Zapytaj u usługi spawania elementów, które wygniesz. Odbierz gotowy produkt. Zobacz więcej o naszych usługach ślusarskich tutaj. 

Mapa Dojazdu

Łatwy dojazd z obwodnicy Gdańska zjazd Kowale